• Anasayfa
 • HABERLER
  • Sokakta mücadele, sandıkta HDP!

   Sokakta mücadele, sandıkta HDP!

   Bizler bugün en önemli işimizin, “HDP barajı geçer mi geçmez mi” diye zar atmak değil, HDP’nin barajı geçmesi için atılması gereken adımlara yoğunlaşmak olduğunu düşünüyoruz.

   Şimdi barajı aşma, başka bir Türkiye’nin kuruluşu için mücadele etme zamanıdır.

   Bilgi için: DSİP Seçim Kampanyası

 • DESTEKLEDİĞİMİZ YAYINLAR
 • DESTEKLEDİĞİMİZ KAMPANYALAR
 • KÜTÜPHANE
 • LİNKLER
 • VİDEOLAR

Prş02222018

Son güncellemePz, 21 Oca 2018

DİĞER

HDP Beyoğlu adayı Korhan Gümüş: "Kadir Topbaş'ın Taksim projesini reddediyoruz"

DSİP MK üyesi, mimar ve HDP Beyoğlu Belediyesi Eş Başkanı adayı Korhan Gümüş, bugün HDP Beyoğlu İlçe Örgütü tarafından düzenlenen, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin açıkladığı Taksim projesi üzerine toplantıda konuştu.

Devamını oku...

Antikapitalist Öğrenciler: Dershaneleri de, dershaneyi mümkün kılan bu sistemi de istemiyoruz!

Antikapitalist Öğrenciler tarafından dershanelerin kapatılması üzerine yürütülen tartışmalarla ilgili yapılan açıklamada, 'Özel dershaneler, üniversiteler, yurtlar değil, parasız, bilimsel, eşitlikçi, anadilinde bir eğitim istiyoruz. Üniversite ve iş garantisi istiyoruz!' denildi.

Devamını oku...

Katil Putin, Suriye'den defol!

Suriye Halkının Yanındayız Platformu bugün İstanbul'da İstiklal Caddesi üzerindeki Rus Konsolosluğu önünde bir basın açıklaması yaparak, Suriye Devrimi'ni ezmek için on binlerce kişiyi öldüren, tutuklayan ve işkencelerden geçiren Baas rejimine destek veren Rusya'nın lideri Vladimir Putin'i protesto etti.

Devamını oku...

Çözüme Evet diyenler örgütlenmeye devam ediyor

ankara-cozumeevet-1Kürt sorununun demokratik çözümü için farklı toplumsal kesimlerden aydın, akademisyen, sanatçı, yazar ve aktivistleri bir araya getiren Çözüme Evet Koalisyonu, geçtiğimiz hafta İzmir, Ankara ve İstanbul'da Beyoğlu'nda inisiyatifler kurarak faaliyete başladı. Batı'da barış isteyenlerin sesi olmak için yola çıkan ve İstanbul'da 26 Mayıs'ta büyük bir gösteri hedefleyen Çözüme Evet Koalisyonu, geçtiğimiz cuma günü Beyoğlu'nda toplanarak bu bölge için yerel inisiyatifini kurdu.

Devamını oku...

Barışa İzmir'den ses verdiler

İzmir'de faaliyet gösteren, DSİP'in de bir parçası olduğu Yeni Anayasa İçin Barış Girişimi üyeleri, bugün iki farklı eylem düzenledi. 'Tahakküm dili değil, barışın dili. Barış kazaya uğramasın' pankartıyla çıkılan eylemlerde, barış sürecinin devam etmesinin gerekliliği vurgulandı.

Devamını oku...

Çözüme Evet Koalisyonu kuruldu: 26 Mayıs'ta barış gösterisi

Kürt sorununda binlerce insanın hayatını kaybettiği savaşın sona ermesinin gündeme geldiği günlerde, çözüm sürecini destekleyen onlarca aydın, aktivist, gazeteci, yazar ve sanatçı 6 Nisan Cumartesi günü İstanbul'da bir araya gelerek barış çağrısı yaptı, Çözüme Evet Koalisyonu'nun kurulduğunu ilan etti. Süreci destekleyen çok farklı kesimlerden insanların bir araya gelerek oluşturduğu koalisyon, barış için 26 Mayıs'ta İstanbul'da büyük bir gösteri yapmaya hazırlanıyor.

Devamını oku...

"Acıyı değil, barışı paylaşalım"

DSİP İzmir İl Örgütü üyelerinin de içinde yer aldığı Yeni Anayasa için Barış Girişimi, 54 haftadır sürdürdüğü Barış Nöbeti eylemini bu hafta, Roboski katliamının faillerinin ortaya çıkarılmamasını protesto etmek amacıyla Kıbrıs Şehitleri Caddesi'nde gerçekleştirdi. Yapılan eyleme Roboski'den Ankara'ya barış yürüyüşünü gerçekleştirenlerden vicdani retçi Halil Savda da katıldı.

Devamını oku...

(Video) Balyoz darbecileri aklanamaz!

Balyoz planının ifşa oluşunun 3. yıl dönümünde İstanbul'da bir yürüyüş yapan darbe karşıtları, cuntanın aklanmasına izin vermeyeceklerini duyurdu. Yürüyüş boyunca sık sık 'Darbeler, bir daha asla', '6-7 Eylül, bir daha asla', 'Faili meçhuller, bir daha asla', 'Ermenilerin katledilmesi, bir daha asla', 'Diyarbakır hapishanesi, bir daha asla', 'İlker Başbuğ, bir daha asla', 'Yaşar Büyükanıt, bir daha asla', 'Kenan Evren, bir daha asla' sesleri yükseldi.

Devamını oku...

İstanbul'da Suriye Devrimi'yle dayanıştılar

DSİP'in de içinde yer aldığı Suriye Halkının Yanındayız Platformu'nun çağrısıyla bugün saat 15:00'te Harbiye Ordu Evi önünde bir araya gelen aktivistler, yoğun yağmur altında Teşvikiye'deki Suriye Konsolosluğu'nun önüne yürüdüler. Oldukça coşkulu geçen eylemde Türkçe ve Arapça sloganlar atılarak Suriye'de diktatör Esad'a karşı direnenlere destek verildi, Türkiye'ye kaçan sığınmacılarla dayanışıldı.

Eylemde "Katil Esad", "Suriyeli sığınmacılar kardeşimizdir", "Gazze, Humus, Roboski, yaşasın halkların kardeşliği" dövizleri, Suriye muhalefeti bayrağının yanı sıra barış bayrakları taşındı.

Devamını oku...

TEMEL FİKİRLERİMİZ

ONLAR YÜZDE 1
BİZ YÜZDE 99'UZ

KÜTÜPHANE

DSİP Broşürü
BROŞÜRLER - KİTAPLAR

İLETİŞİM ADRESLERİ

DSİP ÖRGÜTLERİ -
ANTİKAPİTALİST ÖĞRENCİLER

FOTO GALERİ

KOŞ, ARKANDA ESKİ DÜNYA VAR

BİZİ TAKİP EDİN

DSİP'i Facebook'ta takip edin Facebook
DSİP'i Twitter'da takip edin Twitter
DSİP'i Youtube'da takip edin YouTube
feedburner Feedburner
DSİP'i RSS'den takip edin RSS