• Anasayfa
 • HABERLER
  • Sokakta mücadele, sandıkta HDP!

   Sokakta mücadele, sandıkta HDP!

   Bizler bugün en önemli işimizin, “HDP barajı geçer mi geçmez mi” diye zar atmak değil, HDP’nin barajı geçmesi için atılması gereken adımlara yoğunlaşmak olduğunu düşünüyoruz.

   Şimdi barajı aşma, başka bir Türkiye’nin kuruluşu için mücadele etme zamanıdır.

   Bilgi için: DSİP Seçim Kampanyası

 • DESTEKLEDİĞİMİZ YAYINLAR
 • DESTEKLEDİĞİMİZ KAMPANYALAR
 • KÜTÜPHANE
 • LİNKLER
 • VİDEOLAR

Sal01232018

Son güncellemePz, 21 Oca 2018

Back DESTEKLEDİĞİMİZ KAMPANYALAR DURDE TTK Ermeni Masası Başkanı Kemal Çiçek görevden alınsın!

DURDE

TTK Ermeni Masası Başkanı Kemal Çiçek görevden alınsın!

Bir televizyon programında Garo Paylan nezdinde tüm Ermenilere "Böyle konuşursan sonun California olur" diyerek tehditler savuran Türk Tarih Kurumu Ermeni Masası Başkanı Kemal Çiçek hakkında Irkçılığa ve Milliyetçiliğe Dur De girişimi bir açıklama yaptı.

Hükümeti, Çiçek'i görevden almaya ve "Ermeni masası"nı lağvetmeye çağıran DurDe'nin açıklaması şöyle:

"25 Nisan 2012 Çarşamba günü CNN Türk'te, Ahmet Hakan'ın sunduğu "Tarafsız Bölge" programında Türk Tarih Kurumu Ermeni Masası Başkanı Kemal Çiçek bir Ermeni yurttaşımız nezdinde tüm Ermenilere tehdit ve gözdağı anlamına gelecek şekilde "Böyle konuşursan Türk toplumunun tepkisiyle karşılaşırsın. Sonun California olur" cümlelerini sarf etti.

24 Nisan soykırım anmalarının ertesi günü, soykırımı ve soykırımdan kurtulan Ermenilerin göç etmek zorunda kalmalarını çağrıştırarak söylenen bu sözler TCK 216. Madde uyarınca "halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek" suçudur. Kemal Çiçek kullandığı nefret söylemiyle sadece dostumuz Garo Paylan'ı değil tüm Türkiyeli Ermenileri bir kez daha tehdit etmiş ve hedef göstermiştir.

Bu ırkçı zihniyet karşısında Garo Paylan'ın ve tüm Ermeni yurttaşlarımızın yanında olduğumuzu ilan ediyor, hükümeti Kemal Çiçek'i görevden almaya ve 21. Yüzyılda hâlâ yurttaşların bir bölümünü 'yabancı' sayan 'Ermeni Masası'nı lağvetmeye çağırıyoruz.

Bu çerçevede, İnsan Hakları Derneği, İstanbul Şubesi Irkçılık ve Ayrımcılığa Karşı Komisyon'un 3 Mayıs 2012'de (yarın) Çağlayan'da, 13:30'da, Kemal Çiçek hakkında bulunacağı suç duyurusunu yerinde buluyor ve tüm katılımcılarımızı da desteklemeye davet ediyoruz.

Programın sunucusu Ahmet Hakan'ı da 1980 döneminde uygulanan "karıştır-barıştır" mantığıyla hazırlanan ve zayıf tarafta kalanları rencide eden program formatını gözden geçirmeye çağırıyoruz.

Irkçılığa ve Milliyetçiliğe DurDe Girişimi

2 Mayıs 2012"

TEMEL FİKİRLERİMİZ

ONLAR YÜZDE 1
BİZ YÜZDE 99'UZ

KÜTÜPHANE

DSİP Broşürü
BROŞÜRLER - KİTAPLAR

İLETİŞİM ADRESLERİ

DSİP ÖRGÜTLERİ -
ANTİKAPİTALİST ÖĞRENCİLER

FOTO GALERİ

KOŞ, ARKANDA ESKİ DÜNYA VAR

BİZİ TAKİP EDİN

DSİP'i Facebook'ta takip edin Facebook
DSİP'i Twitter'da takip edin Twitter
DSİP'i Youtube'da takip edin YouTube
feedburner Feedburner
DSİP'i RSS'den takip edin RSS