• Anasayfa
 • HABERLER
  • Sokakta mücadele, sandıkta HDP!

   Sokakta mücadele, sandıkta HDP!

   Bizler bugün en önemli işimizin, “HDP barajı geçer mi geçmez mi” diye zar atmak değil, HDP’nin barajı geçmesi için atılması gereken adımlara yoğunlaşmak olduğunu düşünüyoruz.

   Şimdi barajı aşma, başka bir Türkiye’nin kuruluşu için mücadele etme zamanıdır.

   Bilgi için: DSİP Seçim Kampanyası

 • DESTEKLEDİĞİMİZ YAYINLAR
 • DESTEKLEDİĞİMİZ KAMPANYALAR
 • KÜTÜPHANE
 • LİNKLER
 • VİDEOLAR

Prş02222018

Son güncellemePz, 21 Oca 2018

Back HABERLER HABERLER DSİP BASIN AÇIKLAMALARI Nuriye Gülmen ve Semih Özakça yalnız değildir!

DSİP BASIN AÇIKLAMALARI

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça yalnız değildir!

KHK ile işlerinden edilen ve işlerine geri dönme talebiyle 75 gündür açlık grevinde olan  iki kamu emekçisi, Nuriye Gülmen ve Semih Özakça gece evleri basılarak gözaltına alındılar. Açlık grevinde olmaları sebebiyle pek çok sağlık riskiyle karşı karşıya olan Gülmen ve Özakça’ya yapılan bu saldırı kabul edilemez.

Polis, sabah saatlerinde de Gülmen ve Özakça’nın işlerini talep ettikleri direniş alanı olan Yüksel Caddesi’ne saldırdı, orada bulunanların bir kısmını gözaltına aldı ve direniş alanında artık sembol hâlini almış olan çiçekler bir kez daha polisler tarafından toplandı. Çiçeklerle, şarkılarla sürdürülen bir direnişe dönük süreklileşmiş polis şiddeti, OHAL’in niteliğini açıkça göstermektedir. Hükümet tarafından, darbecilere karşı ilan edildiği söylenen OHAL, halka, emekçilere karşı bir sopa olarak kullanılmaktadır. ‬İnsanları açlık grevine sürükleyen OHAL rejimidir‭!

İşini geri istemek, işi için direnmek, direnenlerle dayanışmak suç değildir. 100 binin üzerinde insanı hiçbir savunma hakkı vermeden işlerinden etmek, pasaportlarına el koymak, sivil ölüm politikası uygulamak ise suçtur, hukuk dışıdır. 

Gülmen ve Özakça başta olmak üzere tüm gözaltılar derhal serbest bırakılmalı, Yüksel Caddesi’ne, Gülmen ve Özakça'yla dayanışmak için orada bulunanlara yapılan saldırılar son bulmalıdır.

OHAL kaldırılsın, KHK’lar iptal edilsin! 15‭ ‬Temmuz darbesinin örgütlenmesine bilfiil katılanlar dışındaki tüm kamu çalışanları işlerine iade edilsin‭!

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça yalnız değildir!

Devrimci Sosyalist İşçi Partisi
22.05.2017

TEMEL FİKİRLERİMİZ

ONLAR YÜZDE 1
BİZ YÜZDE 99'UZ

KÜTÜPHANE

DSİP Broşürü
BROŞÜRLER - KİTAPLAR

İLETİŞİM ADRESLERİ

DSİP ÖRGÜTLERİ -
ANTİKAPİTALİST ÖĞRENCİLER

FOTO GALERİ

KOŞ, ARKANDA ESKİ DÜNYA VAR

BİZİ TAKİP EDİN

DSİP'i Facebook'ta takip edin Facebook
DSİP'i Twitter'da takip edin Twitter
DSİP'i Youtube'da takip edin YouTube
feedburner Feedburner
DSİP'i RSS'den takip edin RSS