• Anasayfa
 • HABERLER
  • Sokakta mücadele, sandıkta HDP!

   Sokakta mücadele, sandıkta HDP!

   Bizler bugün en önemli işimizin, “HDP barajı geçer mi geçmez mi” diye zar atmak değil, HDP’nin barajı geçmesi için atılması gereken adımlara yoğunlaşmak olduğunu düşünüyoruz.

   Şimdi barajı aşma, başka bir Türkiye’nin kuruluşu için mücadele etme zamanıdır.

   Bilgi için: DSİP Seçim Kampanyası

 • DESTEKLEDİĞİMİZ YAYINLAR
 • DESTEKLEDİĞİMİZ KAMPANYALAR
 • KÜTÜPHANE
 • LİNKLER
 • VİDEOLAR

Cts08192017

Son güncellemeCts, 29 Tem 2017

Hollanda ve Türk milliyetçiliklerinin yükselişine direnelim!

Devrimci Sosyalist İşçi Partisi (DSİP) ve Hollanda'daki Enternasyonal Sosyalistler örgütünden ortak açıklama:

Hollanda ve Türkiye hükümetleri arasındaki gerginliğin yükselişi, Hollanda’nın Türkiye’nin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Kaya’yı “istenmeyen göçmen” ilan edip topraklarından kovmasıyla zirveye çıktı. Bunun sonrasında Rotterdam Belediye Başkanı Ahmet Abutalip, Türkiye konsolosluğu önünde toplanan Türkiyeli-Hollandalı protestocuların üzerine çevik kuvvet polislerini saldı.

Devamını oku...

Ege'nin iki yakasındaki sosyalistlerden kardeşlik ve dayanışma çağrısı

Devrimci Sosyalist İşçi Partisi'nden (DSİP) Meltem Oral ve Yunanistan'da mücadele eden Sosyalist İşçi Partisi'nden (SEK) Panos Garganas, geçtiğimiz haftalarda Türkiye ile Yunanistan arasında Kardak kayalıkları üzerinden gelişen gerginliği Marksist.org için şöyle yorumladılar:

Devamını oku...

Kahrolsun darbe! Heysem Muhammediyn'e özgürlük!

Mısır ordusunun geçtiğimiz aylarda gerçekleştirdiği darbeyle başlattığı devrimi çalma girişimi, katliamlarla, olağanüstü hâl yasalarıyla, iki buçuk yıldır sokakta geleceğini elleriyle inşa eden halka doğrulttuğu namlularla karşı devrim sürecine dönüştü.

Mübarek rejimini yeniden inşa etmeye çalışan ordu, devrimin bütün aktörlerine düşman. Yıllardır Mısır'da adalet ve özgürlük mücadelesini sürdüren Devrimci Sosyalistler de karşı devrimci ordunun hedefinde. İşçi hakları avukatı yoldaşımız Heysem Muhammediyn, karşı devrimci ordu tarafından göz altına alındı.

Devamını oku...

Uluslararası Sosyalist Akım: “Erdoğan'ın ellerinde kan var”

Türkiye’nin başkenti Ankara’da gerçekleşen bir barış yürüyüşüne yapılan bombalı saldırıda yüzden fazla kişi öldü, çok daha fazla sayıda insan ise ciddi bir şekilde yaralandı. Öldürülenlerin ailelerine, arkadaşlarına ve yoldaşlarına başsağlığı diliyor, adalet talep edenlerle dayanışma içinde olduğumuzu belirtiyoruz.

Sendikalar tarafından örgütlenen yürüyüş silahsız ve barışçıldı. Recep Tayyip Erdoğan’ın hükümetinin Temmuz ayında barış sürecine son vermesiyle yeniden başlayan, Türkiye devletinin Kürt halkına karşı olan savaşına son verilmesi için düzenlenmişti.

Yürüyüşe Kürt ve Alevi toplumundan pek çok kişi ile aralarında Uluslararası Sosyalist Akım’ın bir parçası olan ve saldırıda bir üyesi yaralanan DSİP’in de olduğu sol örgütler katıldı.

Devamını oku...

Devrimci Sosyalistler: "Anayasanın geçmesine izin vermeyeceğiz"

egypt-rs-statementMısır'da günlerdir süren protestoların, yaşanan çatışmaların ve ölümlerin ardından Cumhurbaşkanı Mursi, muhalefeti "diyalog kurmaya" çağırdı. DSİP'in Mısır'daki kardeş örgütü Devrimci Sosyalistler'e göre, Mursi'nin meydanları dolduran kitlelere verdiği cevaplar, Mübarek'in toplumsal mücadele dalgalarına karşı takındığı tavrı hatırlatıyor.

Devamını oku...

Yoldaşımız Nicole Gohlke'nin yanındayız: Katil IŞİD, Kürdistan'dan defol!

18 Ekim tarihinde Münih'te Irak Şam İslam Devleti'ne (IŞİD) karşı yapılan bir gösteride PKK bayrağını tutarak konuşma yapan DSİP'in Almanya'daki kardeş örgütü Marx21'in üyesi, aynı zamanda Die Linke (Sol Parti) Federal Milletvekili Nicole Gohlke'nin dokunulmazlığı kaldırıldı.

Münih Savcılığı'nın hakkında soruşturma açmak için harekete geçtiği yoldaşımızın yanındayız!

Devamını oku...

Uluslararası Sosyalist Akım: Antikapitalist bir alternatif için hep beraber 14 Kasım'a!

DSİP'in de bir parçası olduğu Uluslararası Sosyalist Akım, 14 Kasım'da Avrupa'nın güneyindeki bir dizi ülkede gerçekleşecek genel grevler üzerine bir açıklama yaptı:

"Yunanistan, İtalya, Portekiz, İspanya devleti, Kıbrıs ve Malta’daki sendikaların, Avrupa çapında kemer sıkma politikalarına karşı eylem günü kapsamında bir günlük genel grev çağrısı yapmaları eşi benzeri görülmemiş bir şey.

Bu durum, geride bıraktığımız iki yılda tüm Avrupa’da kesintilere ve işçilerin haklarına yapılan saldırılara karşı gelişen kitlesel direnişleri birleştirmek için muhteşem bir fırsat sunuyor. Bu, aynı zamanda, tabandaki sendika üyelerinin kendi liderlerine, direnişe ivme kazandırmaları yönünde basınç yaptıklarını gösteriyor.

Devamını oku...

Yunan sosyalistler: Altın Şafak'a yönelik operasyon derinleştirilsin!

Yunanistan'da neonazi partisi Altın Şafak'ın liderlerine yönelik operasyonlardan sonra, DSİP'in kardeş örgütü Sosyalist İşçi Partisi (SEK) Merkez Komitesi bir açıklama yaptı.

Devamını oku...

DSİP'ten Suriye Devrimci Solu'na dayanışma mesajı

Devrimci Sosyalist İşçi Partisi (DSİP), eylül ayında yayınladıkları bir bildiriyle tüm ilerici güçleri Suriye'deki halk ayaklanmasını ve Suriye'deki sosyalistleri desteklemeye çağıran Suriye Devrimci Solu'na dayanışma dileklerini bir mesajla ifade etti.

Devamını oku...

TEMEL FİKİRLERİMİZ

ONLAR YÜZDE 1
BİZ YÜZDE 99'UZ

KÜTÜPHANE

DSİP Broşürü
BROŞÜRLER - KİTAPLAR

İLETİŞİM ADRESLERİ

DSİP ÖRGÜTLERİ -
ANTİKAPİTALİST ÖĞRENCİLER

FOTO GALERİ

KOŞ, ARKANDA ESKİ DÜNYA VAR

BİZİ TAKİP EDİN

DSİP'i Facebook'ta takip edin Facebook
DSİP'i Twitter'da takip edin Twitter
DSİP'i Youtube'da takip edin YouTube
feedburner Feedburner
DSİP'i RSS'den takip edin RSS