• Anasayfa
 • HABERLER
  • Sokakta mücadele, sandıkta HDP!

   Sokakta mücadele, sandıkta HDP!

   Bizler bugün en önemli işimizin, “HDP barajı geçer mi geçmez mi” diye zar atmak değil, HDP’nin barajı geçmesi için atılması gereken adımlara yoğunlaşmak olduğunu düşünüyoruz.

   Şimdi barajı aşma, başka bir Türkiye’nin kuruluşu için mücadele etme zamanıdır.

   Bilgi için: DSİP Seçim Kampanyası

 • DESTEKLEDİĞİMİZ YAYINLAR
 • DESTEKLEDİĞİMİZ KAMPANYALAR
 • KÜTÜPHANE
 • LİNKLER
 • VİDEOLAR

Prş02222018

Son güncellemePz, 21 Oca 2018

Back HABERLER HABERLER DÜNYA DSİP'ten Suriye Devrimci Solu'na dayanışma mesajı

DSİP'ten Suriye Devrimci Solu'na dayanışma mesajı

Devrimci Sosyalist İşçi Partisi (DSİP), eylül ayında yayınladıkları bir bildiriyle tüm ilerici güçleri Suriye'deki halk ayaklanmasını ve Suriye'deki sosyalistleri desteklemeye çağıran Suriye Devrimci Solu'na dayanışma dileklerini bir mesajla ifade etti.

Revolutionary Socialist Workers Party: Solidarity with the Syrian people! Victory to the Syrian Revolution!

Comrades of the Syrian Revolution!

We write in fraternal support and send revolutionary greetings to our brothers and sisters in struggle against the Assad regime, its neo-liberal policies and the imperialist powers seeking to hijack the revolutionary struggle in Syria today.

We stand with revolutionary Syrian students, workers, soldiers and peasants who are fighting against the corrupt Syrian capitalist class and the criminal and repressive Assad state which represents the interests of a nepotistic elite. We have publically issued our support for your revolutionary struggle and are building for a demonstration in solidarity here in Istanbul on 1st December 2012.

We celebrate your resistance against sectarianism and support and agree with your development of a grass roots resistance movement based in popular committees. Only through the Syrian workers' self-action and self-organisation can the revolution be won for the workers of Syria and workers across the region who look to you for inspiration.

Revolutionaries of Syria, you are our vanguard!

DSİP'in dayanışma mesajının Türkçesi:

Suriye halkıyla dayanışmaya! Suriye Devrimi'ne zafer!

Suriye Devrimi'nin yoldaşları!

Bu mesaj ile, Esad rejimine, onun neo-liberal politikalarına ve bugün Suriye'de devam eden devrimci mücadeleyi çalmaya çalışan emperyalist güçlere karşı mücadele eden kardeşlerimize desteğimizi ve devrimci selamlarımızı gönderiyoruz.

Yozlaşmış Suriye kapitalist sınıfına ve kendi yakınındakileri kayıran, baskıcı ve suçlu Esad devletine karşı mücadele eden devrimci Suriyeli öğrencileri, işçileri, askerleri ve köylüleri destekliyoruz. Devrimci mücadelenize olan desteğimizi kamuoyuna da açıkladık ve şimdi 1 Aralık 2012'de İstanbul'da sizinle dayanışma gösterisi düzenlemeye hazırlanıyoruz.

Mezhepçiliğe karşı karşı verdiğiniz mücadeleyi kutluyor ve halk komitelerine dayanan ve aşağıdan yükselen direnişinizi destekliyor ve katılıyoruz. Devrim, sadece ve sadece Suriyeli işçilerin ve bölgede sizden ilham alan diğer işçilerin kendi örgütlenmesi ve eylemi ile kazanılabilir.

Suriye'nin devrimcileri, siz bizim öncülerimizsiniz!

TEMEL FİKİRLERİMİZ

ONLAR YÜZDE 1
BİZ YÜZDE 99'UZ

KÜTÜPHANE

DSİP Broşürü
BROŞÜRLER - KİTAPLAR

İLETİŞİM ADRESLERİ

DSİP ÖRGÜTLERİ -
ANTİKAPİTALİST ÖĞRENCİLER

FOTO GALERİ

KOŞ, ARKANDA ESKİ DÜNYA VAR

BİZİ TAKİP EDİN

DSİP'i Facebook'ta takip edin Facebook
DSİP'i Twitter'da takip edin Twitter
DSİP'i Youtube'da takip edin YouTube
feedburner Feedburner
DSİP'i RSS'den takip edin RSS