• Anasayfa
 • HABERLER
  • Sokakta mücadele, sandıkta HDP!

   Sokakta mücadele, sandıkta HDP!

   Bizler bugün en önemli işimizin, “HDP barajı geçer mi geçmez mi” diye zar atmak değil, HDP’nin barajı geçmesi için atılması gereken adımlara yoğunlaşmak olduğunu düşünüyoruz.

   Şimdi barajı aşma, başka bir Türkiye’nin kuruluşu için mücadele etme zamanıdır.

   Bilgi için: DSİP Seçim Kampanyası

 • DESTEKLEDİĞİMİZ YAYINLAR
 • DESTEKLEDİĞİMİZ KAMPANYALAR
 • KÜTÜPHANE
 • LİNKLER
 • VİDEOLAR

Pzt01222018

Son güncellemePz, 21 Oca 2018

Back HABERLER HABERLER Etkinlikler Rojava heyeti DSİP’i ziyaret etti

Etkinlikler

Rojava heyeti DSİP’i ziyaret etti

Rojava İnsani Yardım Toplama Derneği ve HDP İstanbul İl Örgütü, Rojava ve Kobanê'ye destek veren kuruluşlara teşekkür ziyaretleri kapsamında Devrimci Sosyalist İşçi Partisi'ni (DSİP) de ziyaret etti.

Ziyarette bir konuşma yapan Rojava İnsani Yardım Toplama Derneği Eş Başkanı Hember Hesen, insani temelde yapılan yardım ve dayanışmanın çok anlamlı ve değerli olduğunu söyledi. Rojava'nın Suriye'deki iç savaşta en fazla göç alan bölge olduğunu belirten Hesen, savaşta büyük bir felaketle karşı karşıya kaldıklarını belirtti. Rojava'ya uygulanan ambargodan bahseden Hesen, buna rağmen en güvenli bölgenin burası olduğunu, bu nedenle en fazla Suriyeli göç alan bölge olduğunu kaydetti. Toplantıda İŞİD işgalinden bahseden Hesen, saldırılarının temel nedeninin İŞİD'in kendisi dışında hiçbir farklı inanca ve görüşe yaşam hakkı tanımaması olduğunu söyledi. Hesen, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Zorlu bir süreç yaşandı. Sınırlar kapalıydı. Savaştan en çok kadınlar ve çocuklar zarar gördü. Rojava ve Şengal'de şiddetli çatışmalar devam ediyor. 1700 kadın İŞİD'in elinde. YPG ve YPJ halk güçleri bizlere umut oldu."

Ziyaret sırasında konuşan DSİP Eşsözcüsü Şenol Karakaş ise Kobanê'de 21. yüzyılın en önemli, direnen halklara ilham veren direnişlerinden birisinin sergilendiğini söyledi. 6-7 Ekim'de Kobanê'yle dayanışmak için başlatılan eylemlerin Türkiye'deki karamsar havayı dağıttığını, halk hareketinin devletin tüm odaklarını gerilettiğini söyledi.

Karakaş, "Kimse Kürt halkının direnme gücünü hesaba katmadı. Kobanê'de İŞİD püskürtüldü, batıda hükümetinin nefesi kesildi" dedi.

"Önümüzdeki süreçte Kürt halkının özgürlüğü için Kobanê'nin yeniden inşasına katkıda bulunmak gibi görevlerimiz var" diye sözlerine devam eden Şenol Karakaş, batıdaki temel görevin hükümeti, ırkçılığı ve milliyetçiliği geriletmek olduğunu belirtti.

TEMEL FİKİRLERİMİZ

ONLAR YÜZDE 1
BİZ YÜZDE 99'UZ

KÜTÜPHANE

DSİP Broşürü
BROŞÜRLER - KİTAPLAR

İLETİŞİM ADRESLERİ

DSİP ÖRGÜTLERİ -
ANTİKAPİTALİST ÖĞRENCİLER

FOTO GALERİ

KOŞ, ARKANDA ESKİ DÜNYA VAR

BİZİ TAKİP EDİN

DSİP'i Facebook'ta takip edin Facebook
DSİP'i Twitter'da takip edin Twitter
DSİP'i Youtube'da takip edin YouTube
feedburner Feedburner
DSİP'i RSS'den takip edin RSS