Ülkücü terörünü durdurun: Çözüm ve barış için Öcalan'a özgürlük!

AÇIKLAMALAR
Tipografi
  • En Küçük Küçük Orta Büyük En Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Barış ve çözüm sürecinin ilerlemesi için bir heyetin İmralı'da PKK lideri Abdullah Öcalan'la görüştüğü bugün, İstanbul Gaziosmanpaşa'da faşist çeteler, Öcalan'ın özgürlüğü için imza toplayan BDP'li aktivistlere silahlı saldırı düzenledi.

Daha önce Kadıköy'de de benzer bir saldırı girişiminde bulunulmuştu.

AKP, baskıcı politikalarıyla ilgili tüm eleştirilere karşı kalkan yaptığı çözüm sürecinde hiçbir somut adım atmıyor. Kürt illerinde çatışmalar durmasına rağmen askeri seçenekler masada. Kalekollar inşa edilirken müzakere ve siyasi çözüm ilerlemiyor.

Hükümetin ve ona yakın medya kuruluşlarının bir süredir yeniden gündeme getirdiği "terör" edebiyatı, "PKK çocukları zorla kaçırıyor" kışkırtmaları, barışın bir tarafı olan Kürt siyasi hareketini hedef hâline getiriyor. Saldırganlara cesaret veriyor.

MHP'ye bağlı Ülkü Ocakları, Kürtlerden Ermenilere, grevci işçilerden sosyalistlere, toplumdaki tüm ezilen grupları baskı altına almak üzere faaliyet gösteren paramiliter bir yapılanmadır.

Kürtleri, solcuları, Gezi direnişi aktivistlerini hapse atanlar, bu yapılanmanın dağıtılması için hiçbir girişimde bulunmuyor.

Gaziosmanpaşa'da yaralanan yoldaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Barıştan ve çözümden yana olan herkesi, faşistlere karşı omuz omuza mücadele etmeye çağırıyoruz.

Kürt sorununa barışçıl çözüm!

Abdullah Öcalan'a özgürlük!

Meltem Oral-Şenol Karakaş

DSİP Eş Başkanları

01.06.2014