Yetmez ama evet dedik, yargılanıyorlar!

HEPİMİZ DAVACIYIZ
Tipografi
  • En Küçük Küçük Orta Büyük En Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Tarihi davaya bir gün kaldı. Diktatör Evren ve dünyanın en zengin generali Şahinkaya 32 yıl sonra işledikleri insanlık suçlarının hesabını verecek. 12 Eylül'ün generallerini yargı yolunu 'yetmez ama evet' diyenler açtı. "Zamanaşımı yok yargılanacaklar" dedik yargılanıyorlar. 4 Nisan'da Ankara'da buluşalım, tüm darbecilerden hesap soralım.

50 kişiyi idam eden, 650 bin kişiyi gözlatına alıp işkenceden geçiren, sendikaları kapatan, grevleri yasaklayan darbeci Evren ve Şahinkaya sanık sandalyesine oturmamak için her yolu deniyor.

Sanık sandalyesine oturmalılar

Tıpkı Ergenekon sanığı meslektaşları gibi sağlık raporlarıyla mahkemeden kurtulmaya çalışıyor. Son kararı Adli Tıp kurumu verecek. Halkın kararı ise çoktan belli: Kaç yaşında olurlarsa olsunlar, Evren ve Şahinkaya mutlaka mahkemeye çıkmalı. İdam ettikleri, katlettikleri, kaybettikleri, işkence yaptıkları ve hayatlarını kararttıkları yüz binlerce insan için adalet buradan geçiyor. Adli Tıp Kurumu halkın isteğini uygulamalıdır.

12 Eylül davasını açtıran dinamik

Ergenekon'a karşı mücadele olmasaydı, halkın isteğiyle bugünün darbecilerine davalar açılmasaydı, 12 Eylül darbecilerinin yargılanması bir hayal olarak kalacaktı.

Darbenin 30. yıldönümünde yapılan anayasa değişikliği referandumunda sandıktan 'hayır' çıksaydı Kenan Evren'e yargı dokunulmazlığı veren geçici 15. madde yerinde duracak 12 Eylül davası açılmayacaktı.

Darbecilerin yargılanmasına hayır diyenlerin tutarsızlığı

Tarih, "zamanaşımı yok", "mutlaka yargılanacaklar" diyen yetmez ama evetçileri haklı çıkardı. 12 Eylül darbecilerinin yargılanmasına "hayır" diyenler, "bu dava hiç açılmayacak" iddiasına sahip olanlarsa şimdi 12 Eylül davasına müdahil olmak için mahkeme önünde kuyrukta bekliyor.

Ergenekon dağıtılacak

12 Eylül davasının genişleyeceği, Evren ve Şahinkaya ile sınırlı kalmayacağı, darbe döneminde halka zulüm ve işkence yapan devlet görevlilerinin de hesap vereceği şimdiden belli.

Diktatör Evren'in yargılanması yetmez! Tüm darbeler ve darbeciler yargılansın! 12 Eylül düzenini yaşatmak için halka karşı savaş açan Ergenekon çetesi dağıtılsın! Ergenekon zihniyetini üreten darbe düzenine kalıcı olarak son vermeliyiz.

Hesap sormak için sokağa

Hepimiz Davacıyız – Evren Yetmez inisiyatifi tarihi davanın görüleceği 4 Nisan Çarşamba günü saat 10'da Ankara'da Kolej Kavşağı'nda buluşuyor. Buradan Sıhhiye'deki Ankara Adliyesi'ne yürünecek. 12 Eylül'e yargı yolunu açanlar, tüm darbe karşıtlarını, Ergenekon çetesinin ve zihniyetinin dağıtılmasından yana olan herkesi 12 Eylül davasına sokaktan müdahil olmaya davet ediyor.

Tarih: 4 Nisan Çarşamba

Buluşma saati: 10.00

Toplanma yeri: Kolej kavşağı, Ankara

Şehir dışından katılım için: (0212) 292 91 64 telefonu arayabilirsiniz

Hepimiz Davacıyız-Evren Yetmez!