DSİP artık Şişli'de!

ETKİNLİKLER
Tipografi
  • En Küçük Küçük Orta Büyük En Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Devrimci Sosyalist İşçi Partisi (DSİP),  İstanbul'un Şişli ilçesinde uzun süredir yürüttüğü örgütlenme faaliyetinin sonucunda dün akşam bölgedeki parti bürosunun açılışını gerçekleştirdi. Etkinliğe onlarca DSİP üyesi ve parti dostu katılarak destek verdi.

Açılışta Şişli İlçe Örgütü adına konuşan Ozan Tekin, DSİP'in açtığı yeni büronun, 1915 ile yüzleşilmesini ve Ermeni soykırımının tanınmasını isteyenlerin, savaşa karşı barışı ve Kürt halkının özgürlüğünü savunanların, dünyanın çeşitli yerlerindeki mücadelelerle dayanışan, Arap devrimlerine destek verenlerin, toplumda ötekileştirilen tüm ezilenlerin sesinin Şişli'de bundan sonra daha güçlü bir şekilde duyulmasına hizmet edeceğini söyledi.

Daha sonra söz alan AGOS gazetesi yazarı Pakrat Estukyan, enternasyonalist solun önemli bir temsilcisi olan DSİP'in Şişli'de örgütlenmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Açılışta Çerkes Hakları İnisiyatifi'nden Murat Özden, Genç Siviller'den Mehmet Algan, Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi'nden Fatih Kıyak ve Suriyeli devrimcilerden Jamshid Hussein de söz alarak DSİP'e Şişli'deki faaliyetinde başarı diledi.

DSİP Şişli İlçe Örgütü, 13 Aralık Perşembe günü Taraf gazetesi yazarı Roni Margulies ve Hrant'ın arkadaşlarından Garo Paylan'ın katılımıyla "Hrant davası nereye?" başlıklı bir toplantı düzenleyecek.

Şişli İlçe Örgütü adresi: Rumeli Caddesi, Nakiye Elgün Sokak, No: 32, İkbal Apt., D:3 - Osmanbey

Güncellemelerden, eylem ve etkinliklerimizden haberdar olmak için abone olun.