Tüm Videolar

Pandemi koşullarında sosyalizm mücadelesi Clare Fester (Marx21, ABD) John Molyneux (SWP, İrlanda) Panos Garganas (SEK, Yunanistan) Yıldız Önen (DSİP)

İsrail'in Doğu Kudüs'te Filistinli mültecilere ait evleri zorla tahliye etmeye başlaması bir kez daha İsrail ile Filistin halkını karşı karşıya getirdi. İsrailli aşırı sağcıların eylemleri, El Aksa Camii'nde dua etmek için bir araya gelen Filistinlilere polis müdahalesi, Kudüs yürüyüşünde aşırı sağcıların ırkçı sloganları ve son olarak Hamas'ın roket atışlarına karşılık Gazze bombardımanı. Roni Margulies, Filistin sorununu Marksist bir perspektifle anlatıyor.

Kadın hareketinin tartışmaları Cinsiyetçilik ve Kapitalizm- Dila Ak Kadının beyanı esastır – Melike Işık Kürtaj haktır - Zilan Akbulut Mağdur Suçlayıcılık – Nursen Güçkan Küresel Kadın Direnişi Agnieszka Kaleta (İşçi Demokrasisi, Polonya) Evrim Kepenek (Bianet kadın ve LGBTİ+ Editörü) Clare Fester (Marx21, ABD) Yıldız Önen (Antikapitalist Blok)

Roni Margulies anlatıyor: Göbeklitepe, neolitik devrim ve sınıf mücadelesi Arkeoloji, tarih ve sınıf mücadelesi üzerine

Anlatan: Ümit Yıldız (Üniversite ve Yüksek Okul Çalışanları Sendikası)

İngiliz akademisyen ve Sosyalist İşçi Partisi (SWP) üyesi Prof. Alex Callinicos direnişin sürdüğü Boğaziçi Üniversitesi’nde açık ders verdi. “Yıkım ve Devrim Çağı” başlığını taşıyan derse yüzlerce öğrenci kampüsten ve online olarak katıldı.

Umut Güven (Kaos GL) Atilla Dirim (GALADER genel sekreteri) Fulya Oral (DSİP)