Hrant'sız 15 Yıl: Her Yerdesin Ahparig

Agos'un kurucusu, Ermeni aydını Hrant Dink, 15 yıl önce gazetesinin önünde vurularak katledilmişti. DurDe Platformu tarafından düzenlenen anma ve adalet mücadelesi toplantısı Kadıköy’de yoğun katılımla yapıldı. Toplantıda konuşmacılar Hrant’ın fikirlerini, dava sürecini, cinayetten sorumlu olan kişi ve kurumları anlattı.

Diğer Videolar

Kadıköy’de yapılan basın toplantısında, “Demokrasi hemen şimdi” başlıklı deklarasyondaki görüşler Tuna Emren, Ferda Keskin, Dila Ak, Tibet Şahin ve Deniz Güngören tarafından aktarıldı.

Pandemi koşullarında sosyalizm mücadelesi Clare Fester (Marx21, ABD) John Molyneux (SWP, İrlanda) Panos Garganas (SEK, Yunanistan) Yıldız Önen (DSİP)

İsrail'in Doğu Kudüs'te Filistinli mültecilere ait evleri zorla tahliye etmeye başlaması bir kez daha İsrail ile Filistin halkını karşı karşıya getirdi. İsrailli aşırı sağcıların eylemleri, El Aksa Camii'nde dua etmek için bir araya gelen Filistinlilere polis müdahalesi, Kudüs yürüyüşünde aşırı sağcıların ırkçı sloganları ve son olarak Hamas'ın roket atışlarına karşılık Gazze bombardımanı. Roni Margulies, Filistin sorununu Marksist bir perspektifle anlatıyor.