Katil Putin, Suriye'den defol!

DİĞER
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Suriye Halkının Yanındayız Platformu bugün İstanbul'da İstiklal Caddesi üzerindeki Rus Konsolosluğu önünde bir basın açıklaması yaparak, Suriye Devrimi'ni ezmek için on binlerce kişiyi öldüren, tutuklayan ve işkencelerden geçiren Baas rejimine destek veren Rusya'nın lideri Vladimir Putin'i protesto etti.

"Katil Putin, Suriye'den defol!" pankartı arkasında buluşan ve "Katil Esad" ve "Suriyeli sığınmacılar kardeşimizdir" dövizleri taşıyan platform aktivistleri adına basın açıklamasını Özge Pehlivan okudu.

Suriye'de çocukların ve komşu ülkelere sığınan mültecilerin kışın bu dondurucu soğuğunda yalın ayak dolaştığını hatırlatan, Suriye halkının kıtlık sebebiyle bekledikleri ekmek kuyruklarında bombalandıklarını vurgulayan Pehlivan, "Suriye halkı tam iki yıldır zalim bir diktatöre karşı direniyor. Bugün bu diktatörlüğe destek verenler, yarın dâhil oldukları bu insanlık suçu karşısında utanacaklar. Çünkü Suriye halkı canıyla, malıyla, elindeki her şeyle direnmeye devam edecek" dedi.

"Bizler Suriye halkının yanındayız" diyen Suriye Halkının Yanındayız Platformu, Putin başta olmak üzere zalim Baas rejimine destek olan herkese "Suriye'den elinizi çekin" dedi.

SON SAYI